Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy opět porazily i posílený Vsetín o extraligové hráčky

Z deníku náhodného diváka

FBC Ossiko Třinec : FLORBAL VSETÍN 6:4

Dnešní zápas začal stejně optimisticky jako včerejší. První minuta, Áďa 1:0. Hra má lepší tempo, přesto následuje nepovedený výhoz naší brankářky, míček se odrazí zpět před branku a máme srovnáno 1:1. Hmm, to už tu včera taky bylo. V jedné z dalších nátlakových akcí si Skalda vezme míček, furt rozhlíží komu jej přehraje, až se na to vykašle, namíří si to dálnicí k brance a máme tu jednoduchých 2:1. Na koci třetiny jdeme na oslabení, které uhájíme a je tu přestávka.

Druhá třetina začíná v zaběhlém schématu, Třinec útočí, Vsetín čeká, co bude. Mdlý projev valašek nevylepšila ani běžně vítkovická Seevaldová, přesto jsem ji napočítal jen v první třetině 5 střel, naštěstí všechny mimo. Ve vyrovnání na 2:2 má prsty Zuzka, no nic, každému se stane. Pak tady máme nějaká vyloučení a oslabení. V druhém je nasazena také Tete, které sjede míček a hráčky soupeře, kopírujíc třineckou fintu v oslabení, vyrazily na zteč ve 3 hráčkách. Tete v protiútoku s kombinací Páji lehce zakončuje Áďa. Do otevřené obrany snadné.

Třetí třetina začíná nátlakovou hrou, a protože přetížená obrana Vsetína už nestíhá, tak Skalda zvyšuje na 4:2. Za nedlouho si výše jmenovaná jde sednout a já si píšu: Oslabení hrajeme dobře. Na 5:2 zvyšuje Natka z mezikruhu, když pohotově zužitkuje přihrávku od Tete. U Natálie Kawulok se musím zastavit, máme nějaké nevyřízené účty, pokud si pamatuji, byla tady výzva na nějaké pečení za hattrick a dodnes nic. A to platí i pro Áďu, rodina sice fajnie fandí, ale 2 hattricky za víkend jsou 2 hattricky. To nejde přejít mlčením.

Na pohodlných 6:2 zvyšuje zase Áďa, jenže celé to vybojuje Markét Kondy a to je třeba zmínit.

V oslabení se vyšvihne Marťa v brance a předvede famózní semafor, nad kterým by se hokejisti rozplývali celý týden. Jenže Marťa si přendá míček z levé ruky do pravé a pohodí jej spoluhráčce tak, že místo rychlého protiútoku je tu souboj o skákací děrovanou potvoru.

Na 6:3 střelou z půlky koriguje soupeř, tak jako 7 sekund před koncem po závaru na 6:4. Konec. Na tento víkend toho bylo až až.

Zapsal: Martin Mikula